• Homepage
 • >
 • اخبار
 • >
 • آگهی دعوت به آزمون کارکنان حرفه‌ای مورخ ١٧ / ١١ /٩٨

آگهی دعوت به آزمون کارکنان حرفه‌ای مورخ ١٧ / ١١ /٩٨

 • by smehrabani
 • دسامبر 28, 2019
 • 0

آگهی دعوت به آزمون کارکنان حرفه‌ای مورخ ١٧ / ١١ /٩٨

مرکز آموزش حسابداران رسمی (ماحر)، در اجرای ماده (12) آیین‌نامه سقف مجاز ارائه خدمات تخصصی و حرفه‌ای توسط اعضای جامعه حسابداران رسمی ایران و به منظور تعیین رتبه‌های حرفه‌ای کارکنان مؤسسات حسابرسی عضو جامعه و سایر متقاضیان، پانزدهمین نوبت آزمون احراز رتبه‌های حرفه‌ای (حسابرس ارشد، سرپرست حسابرسی و سرپرست ارشد حسابرسی) را برگزار می‌کند. از مؤسسات حسابرسی عضو جامعه و سایر علاقمندان شرکت در آزمون دعوت می‌شود، پس از مطالعه دقیق آگهی دعوت به آزمون نسبت به ثبت­نام اقدام نمایند.

الف) شرایط داوطلبان:

1 ) همکار حرفه‌ای تمام وقت شاغل نزد مؤسسه حسابرسی عضو جامعه طبق آخرین لیست حق بیمه ارسالی.

2) سایر متقاضیان شرکت در آزمون رتبه­بندی (افراد غیرشاغل در موسسات حسابرسی) به شرط احراز شرایط مندرج در بندهای 3 و 4 زیر.

3 ) دارای سابقه کار تمام وقت حسابرسی نزد مؤسسات حسابرسی عضو جامعه، بعد از اخذ مدارک تحصیلات عالی باشند.

1-3) منظور از رشته‌های مشابه، رشته‌هایی هستند که حداقل 24 واحد از دروس آنها، حسابداری، حسابرسی و مدیریت مالی باشد.

2-3) سابقه کار در زمان دانشجویی در مقطع کارشناسی، معادل 50 درصد و حداکثر معادل 2 سال محاسبه می‌شود.

3-3) سابقه کار حسابداری پس از اخذ مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و بالاتـر، حداکثر معادل 50 درصد سابقه مورد نیاز هر رتبه حرفه‌ای، مجموعاً حداکثر معادل 3 سال سابقه کار حسابرسی محاسبه می‌شود.

3-4) مسئولیت عدم رعایت شرایط ثبت­نام بر عهده فرد متقاضی است.

4 ) برای شرکت در رده­های سرپرست و سرپرست ارشد حسابرسی می­بایست گواهی­نامه قبولی در رده پایین­تر از جامعه یا سازمان حسابرسی اخذ گردیده باشد.

5 ) معرفی توسط مؤسسه حسابرسی عضو جامعه، صرفاً برای یک رتبه بالاتر از رتبه فعلی، مشروط به حداقل 2 سال سابقه کار تمام وقت حسابرسی در رتبه فعلی.

6) آن دسته از داوطلبینی که تاکنون در امتحانات رتبه­بندی کارکنان حرفه­ای شرکت ننموده­اند در صورت دارا بودن شرایط بندهای 1 الی 3-3 بند “الف” این آگهی می­توانند صرفاً در آزمون این دوره در رده مناسب ثبت­نام و در آزمون شرکت نمایند ( بدیهی است این امکان فقط در این دوره وجود خواهد داشت و تمدید نمی­گردد.) – ضروری است قبل از ثبت­نام نسبت به بررسی وضعیت با شماره 42925 داخلی 206 آقای صفار هماهنگی لازم صورت گیرد. بدیهی است در صورت عدم رعایت ضوابط امکان صدور گواهی­نامه قبولی میسر نمی­باشد.

ب ) مهلت،هزینه و مراحل ثبت­نام:

1) کلیه داوطلبان واجد شرایط بایستی نسبت به ثبت درخواست شرکت در آزمون از تاریخ 10/10/1398 لغایت 20/10/1398 و از طریق سایت جامعه حسابداران رسمی ایران به نشانی اینترنتی www.iacpa.ir اقدام نمایند و هزینه شرکت در آزمون به مبلغ 000ر500ر1 ریال را از طریق درگاه اینترنتی پرداخت نمایند. در صورت انصراف و یا عدم شرکت در آزمون، وجه مزبور به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

توجه: ثبت­نام کارکنان شاغل در موسسات حسابرسی از طرف موسسه حسابرسی متبوع توسط admin موسسه و افراد غیرشاغل در موسسات حسابرسی از طریق سامانه سحر به نشانی: www.iacpa.ir

برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه ثبت­نام فایل­های راهنمای نحوه ثبت­نام به شرح پیوست مطالعه گردد.

2) جهت دریافت هرگونه راهنمایی درخصوص ثبت­نام در آزمون، با شماره تلفن 42925-021 واحد آموزش ( داخلی 206 و 213) تماس و یا به کانال مرکز آموزش حسابداران رسمی ( ماحر) به نشانی @amoozesh42925 مراجعه نمائید.

ج ) ساعت و تاریخ آزمون:

1) آزمون در ساعت 14 روز پنجشنبه مورخ 17 بهمن 1398 برگزار می­شود.

توجه: علاوه بر تهران امکان برگزاری آزمون در شهرهای اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز نیز فراهم می­باشد که متقاضیان بایستی در هنگام ثبت­نام حوزه امتحانی خود را انتخاب نمایند. ( لطفا در هنگام انتخاب دقت فرمائید پس از پایان مهلت ثبت­نام به هیچ وجه امکان تغییر حوزه امتحانی فراهم نمی­باشد.)

2) نشانی حوزه­های امتحانی متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

د ) منابع آزمون:

1 ) حسابداری: 25 سؤال تستی (19 سؤال در زمینه استانداردهای حسابداری، 3 سؤال استانداردهای حسابداری بخش عمومی و 3 سوال حسابداری صنعتی).

2 ) حسابرسی: 25 سؤال تستی در زمینه استانداردهای حسابرسی.

3 ) قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات مصوب 31/4/1394 آن و قانون مالیات بر ارزش افزوده: 15 سؤال تستی در زمینه قوانین و بخشنامه‌های مربوط.

4 ) سایر قوانین: 15 سؤال تستی در زمینه قوانین تجارت، محاسبات عمومی، دیوان محاسبات، مناقصات، قوانین و دستورالعمل­های بورس و اوراق بهادار، آیین رفتار حرفه‌ای و قوانین و مقررات جامعه، قوانین مربوط به پولشویی و ارتقای سلامت نظام اداری.

ه) نصاب لازم برای قبولی یا مشروطی درآزمون:

1) الف: قبولی: کسب حداقل 60 درصد امتیاز کل آزمون، مشروط بر اینکه امتیاز مکتسبه بابت هر یک از دروس مربوط، کمتر از 40 درصد حداکثر امتیاز تعیین شده نباشد.

ب: مشروطی: کسب حداقل 60 درصد امتیاز برای هر درس جهت احراز شرایط مشروطی ضروری است.

2) چنانچه داوطلب در حداقل یک درس، از آزمونهای مقرر در قسمت (د) مطابق بند (1) فوق قبول شده باشد، می­تواند حداکثر در آزمون دو دوره آینده شرکت نموده و فقط درس یا دروسی را که نمره آن به حد نصاب قبولی نرسیده است امتحان دهد و فرآیند قبولی خود را تکمیل نماید. بدیهی است این معافیت فقط مربوط به دو دوره بعد بوده و در صورت عدم موفقیت از دوره سوم به بعد باید مانند سایر شرکت­کنندگان همه دروس را امتحان دهد و امتیاز دروسی که قبلا مشروط گردیده بود حذف می­شود.

نکته مهم: چنانچه داوطلب در آزمون قبلی یک یا چند درس را قبول شده باشد در این آزمون صرفاً بایستی دروسی را که قبلاً نمره لازم را کسب ننموده انتخاب نماید. (بدیهی است در صورت انتخاب اشتباه عواقب بر عهده داوطلب است.)

و) سایرموارد (مطالعه کامل این بخش قبل از ثبت­نام ضروری است):

1 ) به درخواست‌هایی که پس از مهلت مقرر، ناقص یا منطبق با شرایط مندرج در این آگهی نباشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

2 ) وجه ثبت نام به هیچ وجه مسترد نمی‌گردد.

3 ) به پذیرفته‌شدگان در آزمون، بعد از تکمیل مدارک و دوره توقف (رده سرپرست و سرپرست ارشد) گواهی‌نامه قبولی در رتبه مربوطه ارائه می‌شود.

4 ) گواهی‌نامه‌های موضوع بند 3 بالا، از معیارهای لازم فعالیت در آن رتبه و نیز یکی از مبانی ارتقای شغلی خواهد بود.

5) از سه نفر اول قبولی در هر رده، تقدیر به عمل خواهد آمد.

6) لطفا در هنگام ثبت نام در انتخاب شهر مورد نظر به عنوان حوزه انتخابی دقت کامل فرمائید. پس از پایان مهلت ثبت نام به هیچ وجه امکان تغییر حوزه انتخابی وجود ندارد.

7) لطفاً در هنگام ثبت نام در انتخاب دروس مد نظر دقت کامل فرمائید. پس از پایان مهلت ثبت­نام به هیچ وجه امکان تغییر دروس انتخابی وجود ندارد.

8) افرادی که برای اولین بار در هر رده امتحان می­دهند و همچنین افرادی که از قبل هیچ درسی را مشروط نشده­اند می­بایست در هنگام ثبت نام هر 4 درس آزمون را انتخاب نمایند (امکان انتخاب گزینشی دروس وجود ندارد) و در صورت عدم رعایت نحوه انتخاب دروس، مسئولیت با فرد متقاضی می­باشد.

9) در صورتی که فرد معرفی شده فاقد شرایط مقرر در این آگهی باشد، نام وی از فهرست قبول‌شدگان آزمون، حذف خواهد شد.

10) افرادی که در حال حاضر شاغل در موسسات حسابرسی می­باشند حتماً باید از طریق موسسه متبوع ثبت­نام

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *