بهترین کتاب حسابداری مالیاتی

  • by smehrabani
  • می 12, 2021
  • 0
حسین مهربانی حسابداری مالیاتی

برای این که یک کتاب مالیاتی بهترین باشد باید یک سری ویژگیها  داشته باشد. از جمله این ویگیها می توان به بیان ساده و روان داشت اشاره کرد. اما بیان ساده و روان به تنهایی کافی نیست چرا که هر موضوعی که ساده و روان باشد الزامات نمی تواند خوب باشد. پس باید به دنبال ویژگیهای دیگری رفت که این ویژگیها بتواند معنای خوب بودن را داشته باشد. ویزگی دیگر آن باید موضوعات آن طبقه بندی شده باشد. اگر یک موضوع طبقه بندی شده باشد راخت تر در ذهن ما جای می گیرد و نیازی به حفظ کردن آن نیست.

علاوه بر اینها باید موضوع مالیاتها را اعم از مالیات های مستقیم و ارزش افزوده را پوشش دهد به نحوی که اگر این کتاب مطالعه شد نیازی به مراجعه به کتابهای دیگر وجود نداشته باشد هر چند سازمان امور مالیاتی هر روز اقدام به انتشار بخشنامه های جدید می نماید که این ویژگی را کمی کم رنگ می کند اما می توان گفت که کمتر به سایتها و بخشنامه مراجعه کرد و یا حداقل برای بخشنامه های جدید این کار صورت گیرد. از همه مهمتر کتاب حسابداری مالیاتی خوب باید دارای مثال های متنوع باشد که به فهم موضوع کمک شایانی نماید.

و برای بالا بردن اثربخشی و کارایی آن سوالات تشریحی و تستهای متنوع نیز داشته باشد همه این ویژگیها را می توان در کتاب حسابداری مالیاتی حسین مهربانی پیدا کرد. کتابی که در اکثر دانشگاههای کشور تدریش می شود چرا که این کتاب اساسا برای این موضوع نوشته شده است کاری که آقای حسین مهربانی در طول 9 سال تدریس این درس کم کم مطالب آن را حمع اوری نمود و بعد از 9 سال تدریس مطالب را در کنار هم قرار داد تا بهترین کتاب را در این حوزه به رشته تحریر درآورد. برخی موضوعات مطرح شده در این کتاب در هیچ کتاب پیدا نمی شود و یا اگر هم پیدا کنید قطعا یکی از ارجاعات آن به این کتاب می باشد برای مثال می توان به بحث حسابداری مالیاتی در شرکتهای بیمه ای اشاره نمود که برای نوشتم همین شش هفت صفحه، صورتهای مالی چندین شرکت بیمه ای گزارشات مالیاتی چندین سال انها و نیز استاندارد حسابداری 28 را و نیز آیین نامه های مرتبط با آن را در کنار هم قرار داد که شما بتوانید با یک بار مطالعه بیشتریم بهره وری را داشته باشید. ایشان اعتقاد دارد که باید قوانین مالیاتی را خوب یاد گرفت چرا که برای موفقیت هر کسب و کاری آشنایی به قوانین مالیاتی از الزامات اولیه می باشد و حسابداران به عنوان کسانی که به مدیران شرکتها راهنمایی می دهند و چراغ راه آنها هستند باید تسلط کافی بر موضوعات مالیاتی داشته باشند.

مطالعه این کتاب به همه حسابداران توصیه می شود و ما را از نظرات خود بی بهره نگذارید به امید موفقیت شما.

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *